01.10.2001 - 25.06.2007 Magistar prirodnih nauka iz oblasti hemije, sa specijalizacijom biohemije i analitičke hemije. Fakultet za hemiju, Univerzitet Beč.
01.10.2007 - 27.10.2009 Doktor prirodnih nauka iz oblasti hemije. Fakultet za hemiju, Univerzitet Beč.
U zvanju asistenta / višeg asistenta; U periodu od 2007. – 2011. godine učestvuje u realizaciji nastave na dodiplomskom studiju Hemije i Biologije kao i master studijima iz Hemije, Biologije i Molekularne biologije u Centru za molekularnu biologiju Univerziteta u Beču.
U zvanju docenta; Od ljetnog semestra akademske 2010./2011. godine na Univerzitetu u Tuzli učestvuje u realizaciji nastave na više nastavnih predmeta I i II ciklusa studija. U toku izbornog perioda u zvanju docenta angažovana je kao predmetni nastavnik na sljedećim nastavnim predmetima I ciklusa studija: Uvod u laboratorijski rad (PMF), Bioneorganska hemija (PMF), Hemija tla (PMF), Primjenjena neorganska hemija (PMF), Sigurnost pri radu u laboratoriji (PMF), Istorija hemije (PMF), Eksperimentalna nastava u hemiji(PMF), Slobodni radikali u hemiji (PMF), Hemijske, biološke i radijacijske štetnosti (RGGF), Opšta hemija (RGGF), Hemija u građevinarstvu (RGGF). Učestvuje i u realizaciji nastave na II ciklusu studijskog programa Primjenjena hemija (PMF), i to na predmetima Odabrana poglavlja iz primijenjene hemije i Savremene metode u hemijskoj analizi
U zvanju vanredni i redovni profesor U naučno-nastavnom zvanju vanrednog i redovnog profesora nastavlja rad u svojstvu nastavnika na predmetima I, II i III ciklusa studija iz uže naučne oblasti “Opšta i neorganska hemija” na Univerzitetu u Tuzli.
1. Mentor kandidatu Jasmini Dedić, profesoru hemije, na magistarskom radu pod nazivom „Uticaj mineralnih materija na aktivnost i funkciju citohroma canimalnog porijekla“. Kandidat Jasmina Dedić je 28.11.2014. godine uspješno odbranila svoj magistarski rad.
2. Mentor kandidatu Emini Mehmedović, bacheloru primijenjene hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: „Uticaj teških metala na faktore virulencije u biološkim sistemima“, odbranjen 04.09.2020. godine
3. Mentor kandidatu Jasmini Siočić, bacheloru primijenjene hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: “Komparativna analiza vrijednosti indikatora kvaliteta otpadnih voda grada Živinice“, odbranjen 30.11.2020.godine.
4. Mentor kandidatu Almedini Siočić, bacheloru primijenjene hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: “Procjena uticaja agrohemikalija na okoliš i biološke sisteme“, odbranjen 30.11.2020.godine
5. Mentor kandidatu Almi Jusufović, bacheloru hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: „Procjena uticaja hemijskih i bioloških agenasa na produkciju reaktivnih kisikovih vrsta u iziološkim procesima „ odbranjen 26.02.2021. godine
6. Mentor kandidatu Emini Hasagić, bacheloru primijenjene hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: „Interakcije teških metala i inhibitora protonske pumpe u biološkim sistemima“ odbranjen 11.03.2021. godine
7. Mentor kandidatu Elmi Alispahić, bacheloru primijenjene hemije, završni magistarski rad, pod naslovom: „Pregled metoda za određivanje oksidativnog stresa i antioksidacijske aktivnosti u uzorcima prirodnog porijekla“ odbranjen 12.05.2022. godine
1. Mentor kandidatu Jasmini Dedić, magistru primijenjene hemije, na doktorske disertacije „Uticaj mineralnih materija i ksenobiotskih jedinjenja na mehanizam ekskrecije ekstracelularnih enzima i njihova uloga u razvoju infektivnih bolesti“. Doktorska disertacija je uspješno odbranjena 12.03.2022. godine.
1. Voditelj FP7 projekta: FUNGITECT “Optimized Diagnostics for Improved Treatment Stratification in Invasive Fungal Diseases " FP 7 projekt: [HEALTH.2013.2.3.1-2] [Stratified approaches to antibacterial and/or antifungal treatment] 2014-2019
2. Projekt: „Fresh stripe sensor“, with Sony DADC, 2008-2009; Austrija
3. Projekt: „Sensor for detection of meat degradation“, AGES (Austrian Agency for Health and Food Safety), 2007-2009; Austrija.
Domaći naučno – istraživački projekti:
4. Voditelj projekta „Uticaj mineralnih materija na metaboličku aktivnost patogenih mikroorganizama”, odobrenog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, Interni poziv Univerziteta u Tuzli 2016.g.
5. Voditelj projekta: „Biosenzor - brzi test za detekciju zagađenja u vodi” odobrenog i finansiranog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, 2019.g
6. Učesnik projekta “Uticaj dodataka propolisa, botaničkog i geografskog porijekla na antioksidacijsku aktivnost i profil mikrobiogenih elemenata u medu”, odobrenog i finansiranog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, 2021.g, voditelja dr.sc. Aldine Kesić, vanrednog profesora.
7. Učesnik projekta: „Uticaj hemijskih i bioloških aktivnih supstanci na mikrobiološke i fiziološke procese urogenitalnog trakta, kao i na funkciju reproduktivnog sistema“. Financiran od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Bosna i Hercegovina. 30.09.2019-30.06.2021 (Broj: 11/05-14-27647-1/19).
8. Voditelj projekta „Uticaj mineralnih materija na metaboličku aktivnost patogenih mikroorganizama”, odobrenog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, Interni poziv Univerziteta u Tuzli 2016.g.
9. Učesnik projekta „Uticaj termalne obrade i koncentracije polifenola i mikrobiogenih elemenata na na antioksidacijsku aktivnost prirodnih prehrambenih proizvoda sa područja Bosne i Hercegovine, odobrenog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, Interni poziv Univerziteta u Tuzli 2013.g, voditelja dr.sc. Aldine Kesić, docenta.
Tekući projekti
1. Učesnik projekta „ Ispitivanje antropogenog uticaja na hemizam, indikatore kvalitete i koncentracije odabranih hemijskih elemenata rijeke Bregave”, odobrenog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, 2022. godine, voditelja dr.sc. Almira Šestana, vanrednog profesora.
2. Učesnik projekta“ Antioksidativni kapaciteti zdravih namirnica i procjena njihovog uticaja na imunološki sistem čovjeka” odobrenog i finansiranog od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke 2023.g.(Interni poziv)
Jezici: Bosanski: maternji jezik; Engleski: tečno poznavanje; Njemački: tečno poznavanje. Izvrsno poznavanje rada na računaru.